Piątek 22. Września 2017
Imieniny: Maury, Milany i Tomasza

Misie na wycieczce we Wrzosowie

10-06-2017

W sobotę - 10 czerwca, już o 6.30 rano przed przedszkolem zebrała się prawie cała grupa „Misiów” wraz z rodzicami, aby wyruszyć na zaplanowaną wycieczkę. Miejscem docelowym był Bałtycki Park Dinozaurów we Wrzosowie. Mimo, że pogoda nie była sprzyjająca na wyjazd – bo, padało, to jednak każdy starał się nie okazywać z tego powodu niezadowolenia. Wszyscy, a najbardziej  nasi wychowankowie, pod parasolkami oczekiwali z radosnym uśmiechem na przyjazd autokaru wierząc, że słoneczko nas nie zawiedzie, gdy dotrzemy na miejsce. I tak też się stało. We Wrzosowie nie padało. Początkowo niebo było zachmurzone, ale z godzinki na godzinkę, chmury rozgoniły się i wyjrzało piękne, gorące słońce. Na miejscu przywitał nas pan Sławek i różnej wielkości – ogromne dinozaury, które mieniły się różnokolorowymi barwami. Na ich widok wszystkie dzieci wydobyły z siebie okrzyki radości i zadowolenia. Następnie pan Andrzej - nasz przewodnik, zaprosił naszą grupę na spacer ścieżką edukacyjną, która wiodła przez poszczególne okresy geologiczne. Dzięki opowieściom przewodnika i planszom informacyjnym, które znajdowały się przy modelach wymarłych dinozaurów dowiedzieliśmy się, jak chronologicznie powstawały one na Ziemi. W trakcie naszego spaceru mieliśmy również możliwość poznać różne,  rzadkie gatunki zwierząt, jakby choćby pochodzący z Australii - biały kangur Walabia Bennetta oraz jelenie mandżurskie, lamy, strusie Emu, owce, kozy kameruńskie, muflony, świnki wietnamskie, alpaki. W parku – Safari dzieci mogły wraz z rodzicami podchodzić do zagród i koniczyną lub trawą karmić tamtejsze daniele. To zadanie niejednego wprawiało w zadowolenie. Miejscem końcowym naszej edukacyjnej lekcji była wizyta w muzeum skamieniałości i minerałów. Po tak interesującym spacerze na dzieci i ich rodziców czekały  jeszcze inne atrakcje: park linowy, kolejka Pirat, zabawy na dmuchańcach, skoki na bungee oraz wykopaliska na placu archeologicznym. Po tak wspaniałej zabawie dzieciom trudno było się rozstać z tym miejscem i oczywiście z ich bohaterami – Dinozaurami. Wizyta w parku dostarczyła naszym „Misiom” i ich rodzicom wielu emocji. Wierzę, że na długo pozostanie ona w ich pamięci. Dziękuję więc wszystkim uczestnikom za udaną wycieczkę.

Zredagowała: Anna Thiel

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Misie na wycieczce we Wrzosowie | Skrzat

Komunikat o błędzie

• Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/virtualki/124326/includes/common.inc:2699) w drupal_send_headers() (linia 1217 z /home/virtualki/124326/includes/bootstrap.inc).
  • PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: SELECT 1 AS expression FROM {variable} variable WHERE ( (name = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_condition_placeholder_0] => cron_last ) w variable_set() (linia 976 z /home/virtualki/124326/includes/bootstrap.inc).
Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.

Uncaught exception thrown in shutdown function.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 113212888859c51070cd47f0.18569415 ) in lock_release_all() (line 269 of /home/virtualki/124326/includes/lock.inc).