Piątek 22. Września 2017
Imieniny: Maury, Milany i Tomasza

Piknik Rodzinny w Przytoku

03-06-2017

03.06.2017r. w ciepły pogodny czerwcowy dzień po raz kolejny spotkaliśmy się w Przytoku na Pikniku Rodzinnym, który tym razem odbywał się pod hasłem "Tropiciele przyrody". Było wspaniale, rodzinnie, parking leśny wypełnił się zwiewnymi bańkami, które tworzyły niesamowity efekt i radosną muzyką. Dzieci z przedszkola i ze żłobka ze swoimi rodzicami dopisali a wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli w przygotowanych konkursach. Dużą atrakcją dla dzieci były zabawy na dmuchanym zamku, oraz malowanie twarzy. Wspólną zabawę rozpoczął  - III bieg rodzinny „ W pogoni za klaunem Filipem”.  Puchar w kategorii żłobkowej za I miejsce zdobył Kacper a w kategorii przedszkolnej Jasiu. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali dyplomy. Wielką niespodzianką dla wszystkich uczestników festynu było przedstawienie teatralne pt. „Rzepka” w wykonaniu rodziców z grupy VI „Motylki” - dziękujemy za chwile radosnych wzruszeń. Nagrody książkowe i dyplomy dostały dzieci, które wzięły udział w konkursie czytelniczym, "Cała Polska czyta dzieciom -Przedszkolak pasjonatem literatury”, gdzie należało wykonać pracę plastyczną do przeczytanej książki, oraz dzieci które wzięły udział w konkursie plastycznym „Zabawka inna - niż wszystkie”.

Piknik Rodzinny stał się miejscem podsumowania akcji prowadzonych w przedszkolu. Przedszkolaki przez cały rok zdobywały wiedzę ekologiczną: poznawały rośliny, zwierzęta, rozpoznawały pomniki przyrody, obiekty przyrodnicze, chodziły ścieżkami przyrodniczymi, uczestniczyły w warsztatach oraz akcjach ekologicznych, wyjeżdżały na wycieczki przyrodnicze.  Starania dzieci były odnotowywane w książeczkach ekologicznych, które pod koniec maja zostały pozytywnie zweryfikowane przez komisję PTTK w Koszalinie. Przedszkolni ekolodzy zdobyli brązowe, srebrne, złote odznaki PTTK „Tropiciel Przyrody”. Drugim podsumowaniem było wręczenie Przedszkolnym „Wędrowniczkom” srebrnych i złotych odznak „Siedmiomilowe Butki” oraz Popularnej Odznaki Turystyki Pieszej. Dzieci, aby zdobyć odznaki przez cały rok poznawały szlaki do turystki pieszej. Przeszły ponad 60 kilometrów.

Nie zabrakło też pachnących z grilla kiełbasek, kawy i herbaty, gorącej i pysznej grochówki, chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym oraz przeróżnych ciasteczek dla naszych milusińskich. Wszyscy uczestnicy pikniku mogli zasmakować tych pyszności. Milo spędzone chwile na długo zostaną w naszej pamięci. Przyjemnie było obserwować aktywny udział dorosłych w świecie dziecka. Do zobaczenia na kolejnym pikniku.

Zredagowała Lilla Gurdak

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------