Cała Polska czyta dzieciom- wizyta Kapitana

09-06-2017

W ramach cyklicznych spotkań z ciekawymi ludźmi i akcji „Cała Polska czyta dzieciom” 9 czerwca odwiedził dzieci ze Żłobka i Przedszkola  niecodzienny gość. To pan Rafał Kozłowski, kapitan żeglugi wielkiej. Pan Rafał jest ojcem Piotrusia z grupy „Żabek” i wspólnie z synem – „młodszym asystentem” - starał się przybliżyć naszym maluchom swój niecodzienny zawód. Kapitan ciekawie opowiadał o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy na morzu, jednocześnie demonstrując dzieciom slajdy ze swoich interesujących podróży do wielu egzotycznych krajów. Dzieci z zainteresowaniem oglądały nawet „blizny” na ręce gościa, które były wynikiem spotkań z rekinami. Dla uspokojenia czytających należy dodać, że „blizny” były efektem charakteryzacji, na którą nabrały się nawet wychowawczynie. Pan Rafał, ojciec naszej przedszkolnej „Żabki”, przeczytał następnie małym czytelnikom książkę H. Bechlerowej „O żabkach w czerwonych czapkach”. Na zakończenie, aby dzieci tak szybko nie zapomniały o spotkaniu, otrzymały od zaproszonego gościa prezenty – „małe kotwiczki” , a każda z grup tajemniczą mapę, na której dzieci miały za zadanie odnaleźć miejsce ukrycia skarbów. W podziękowaniu za wspaniałe spotkanie kapitan otrzymał od „małych  piratów”, jak nazwał naszych wychowanków, ogromne brawa i dyplom.

ELŻBIETA NIEDBAŁA

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------