Sobota 21. Października 2017
Imieniny: Celiny, Hilarego i Janusza

Dzień Przedszkolaka 2017

20-09-2017

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Przedszkolne sale zamieniły się  w bajkowe krainy, w których dzieci mogły spotkać Kopciuszka, Królewnę Śnieżkę, Czerwonego Kapturka, Złotą Rybkę, Smerfetkę i postacie z bajki o Kubusiu Puchatku- Tygryska i Sowę. Nasi wychowankowie również inaczej wyglądali w tym dniu. „Motylki” zamieniły się w niebieskie smerfy, „Żabki” zaprezentowały się w pięknych zielonych koszulkach, „Biedronki” ubrały się w koszulki w kolorowe paski, „Pszczółki” pokazały swoje żółto- czarne barwy, „Kwiatki” wybrały słoneczny -  żółty kolor strojów, a „Misie” czerwonymi koszulkami  dopasowały się do prezentowanej w ich sali bajki o Czerwonym Kapturku. W każdej krainie przedszkolaki miały do wykonania ciekawe zadania związane z poszczególnymi bajkami. Musiały się również wykazać  znajomością postaci bajkowych.  Dzieci  rozwiązywały zagadki, brały udział w quizach, zadaniach ruchowych,  tańczyły i śpiewały .  Atrakcji było bardzo dużo. Kulminacyjnym punktem naszych zabaw było uroczyste  przyjęcie  dzieci 3-letnich  do społeczności przedszkolnej. Pani Dyrektor z wielkim kolorowym ołówkiem  pasowała każdego maluszka na przedszkolaka. Dzieci otrzymały również pamiątkowe medale. Najwięcej radości sprawiła dzieciom niespodzianka jaką pani dyrektor przygotowała   dla wszystkich przedszkolaków. Wielki okrzyk radości wyrwał się z ust naszych milusińskich,  gdy na salę gimnastyczną wjechały  rozświetlone  torty z emblematami grup .

To był dzień pełen niespodzianek. Było wesoło i kolorowo. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Dziękujemy rodzicom za pomoc w realizacji naszego przedsięwzięcia, paniom kucharkom z przepyszne torty i wszystkim, którzy bawili się z nami w tym szczególnym dniu.

Magdalena Golubska

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Biedronki

Kwiatki