Sobota 21. Października 2017
Imieniny: Celiny, Hilarego i Janusza

Festiwal ziemniaka

04-10-2017

Dnia 04.10.2017  w naszej placówce odbyły się zabawy i konkurencje sportowe z okazji obchodzonego w przedszkolu Dnia Ziemniaka. Dzieci woziły kartofle taczką po  wyznaczonym torze, nosiły je na łyżkach,tak by nie spadły na podłogę, sadziły je do kolorowych obręczy. Dzieci bardzo chętnie wykonywały kolorowe pieczątki z ziemniaków. Podczas spotkania każde dziecko wykonało ziemniaczanego jeżyka przy użyciu drewnianych wykałaczek, ziaren pieprzu i jarzębiny. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Po skończonych zabawach na dzieci czekał poczęstunek – przepyszne ziemniaki w mundurkach, które wszyscy zjedli ze smakiem.

Magdalena Nowak

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------