Warsztaty dla nauczycieli- "Wiatrak matematyczny"

09-09-2017

9 września w naszym przedszkolu odbyło się szkolenie dla nauczycieli oddziałów przedszkolnych z terenu całej gminy. Celem szkolenia była prezentacja "Wiatraka matematycznego"- innowacyjnego narzędzia dydaktycznego, służącego do doświadczania matematyki poprzez ruch i aktywność własną dzieci w wieku przedszkolnym. Przy pomocy Wiatraka można uczyć dzieci orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni, rytmów, konstruowania gier, można również kształtować umiejętność liczenia, dodawania, odejmowania i mierzenia oraz wprowadzać w świat pojęć geometrycznych, ćwiczyć koordynację, równowagę, sprawność manualną przedszkolaków, łączyć bodźce wzrokowe, dotykowe i ruch.

Szkolenie było prowadzone w formie warsztatowej. Mamy nadzieję, że ta nowoczesna pomoc dydaktyczna uatrakcyjni przyswajanie umiejętności  z zakresu pojęć matematycznych naszych wychowanków.  Dziękujemy pani Izabeli i Urszuli za wspaniałą prezentację.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------